مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

مشاوره سرمایه گذاری

ارتباط میان شادی و بهره‌وری

ارتباط میان شادی و بهره‌وری در چیست ؟ شادی در کار و بهره وری چه ارتباطی با هم دارند ؟ آیا فقط شاد بودن است که موجب افزایش بهره‌وری می‌شود ؟ آیا بهره وری بیشتر هم باعث احساس شادی می شود ؟ برای شاد بودن در کار چه کارهایی باید و می‌توان انجام داد ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

ارتباط میان شادی و بهره‌وری

آیا فقط شاد بودن است که موجب افزایش بهره‌وری می‌شود یا اینکه با افزایش بهره‌وری کار، احساس شاد بودن نیز بیشتر می‌شود؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که تاثیر مثبت و سازنده دو عامل شادی و بهره‌وری برهم، رابطه‌ای دوسویه و علت و معلولی است. حال سوال اینجاست که برای شاد بودن در کار چه کارهایی باید و می‌توان انجام داد؟ آنچه در ادامه خواهد آمد می‌تواند شروع خوبی برای تحقق این خواسته باشد.

• همیشه یک برنامه زمانی مکتوب و مدون داشته باشید و تمام افکار، گفت‌وگوها و فعالیت‌های مهم خود طی هر هفته را یادداشت کنید. این کار شما را در مورد میزان فعالیت‌ها و عملکرد هفتگی تان آگاه‌تر می‌سازد و از این طریق درمی‌یابید که وقت ارزشمندتان را به چه صورت صرف کرده‌اید و چه نتایجی را رقم زده‌اید.

• برای فعالیت‌ها و ارتباطاتی که تاثیر بیشتری بر موفقیت تان دارند برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید و زمان بیشتری را به آنها اختصاص دهید. برای رسیدن به عملکرد بهتر در این زمینه، طراحی فهرست اولویت‌های کاری و ضرب‌الاجل‌ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

• به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حداقل ۵۰درصد زمان خود را صرف فعالیت‌ها و تفکراتی کنید که بخش عمده نتایج و دستاوردهای مثبت تان را موجب شده‌اند. بازی کردن با برگ‌های برنده باعث برنده شدن دوباره شما خواهد شد.

• برای تمام ساعات کاری تان برنامه‌ریزی کنید و از تمام دقایق آن نهایت استفاده را ببرید، چرا که همین دقایق هستند که ساعات و روزهای کاری موفق تان را رقم می‌زنند.

• همیشه ۳۰ دقیقه نخست هر روز کاری تان را صرف برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری فعالیت‌های همان روز کنید و تا زمان تکمیل فرآیند برنامه‌ریزی، اقدامات اجرایی تان را آغاز نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که مهم‌ترین زمان در هر روز کاری همان دقایقی است که برای آن روز برنامه‌ریزی می‌کنید.

• پنج دقیقه قبل از هر گونه فعالیت و تماس کاری با دیگران به روشنی تصمیم بگیرید که در آن روز می‌خواهید چه نتایجی را به دست بیاورید. این کار به شما امکان می‌دهد قبل از شروع هر کاری، تصویری روشن و عینی از موفقیت‌هایی که قرار است به دست آورید ترسیم کنید.

• همیشه به یاد داشته باشید که رسیدن به همه اهداف و آرمان‌ها امری غیرممکن است و بنابراین باید با رویکردی نسبی گرایانه با واقعیت‌ها برخورد و از ایده‌آل‌گرایی افراطی اجتناب کرد و در همه حال و در هر شرایطی از کاری که در حال انجامش هستید لذت ببرید و شاد باشید، چراکه این شادی و لذت از کار کلید به ثمر نشستن برنامه‌ریزی‌های کاری‌تان به حساب می‌آید.

ما در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا اهداف بزرگی را دنبال می کنیم. به دنبال آباد سازی ایران عزیز ، توسعه اقتصاد کشور ، افزایش فروش شرکت های تولیدی و خدماتی داخلی ، افزایش سطح سواد عمومی مدیریت و دانش تجارت و کسب و کار مردم عزیزمان ، توسعه تجارت الکترونیک ، بهبود محیط کسب وکار ، گسترش تحقیق و توسعه ، افزایش کار آفرینی و سطح خلاقیت و نوآوری در سازمان های ایرانی هستیم. مقالاتی که توسط ما نوشته شده اند یا گردآوری شده اند با دقت و وسواس انتخاب شده اند  و موارد کلیدی در توسعه شرکت های ایرانی و ابادنی کشور در نظر گرفته شده اند. شما می توانید تمام این مقالات مطالعه کنید و در نهایت فقط این احساس خوب آموختن علوم مفید را خواهید داشت.

 

شما می توانید از بخش سفارش خدمات ، در زمینه های مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، مشاوره نوآوری و ایده پردازی ، تحقیق و توسعه ، مشاوره منابع انسانی ، مشاوره سرمایه گذاری و خدمات تجارت الکترونیک را سفارش دهید.

 

برای انتشار مجدد مقالات این وب سایت ذکر منابع و درج لینک به سایت ما (توسعه تجارت دلیران دنا) الزامی است.

منابع:

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

alavitarjomeh@gmail.com

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیران دنا

ثبت نام در خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا لطفا ایمیل خود را در زیر وارد نمایید. برای عضویت نهایی باید از ایمیل خود روی لینک تایید کلیک نمایید.

خبرنامه دلیران

 

آخرین مقالات