مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

تفاوت مدیر ارشد اجرایی و کارآفرین

تفاوت مدیر ارشد اجرایی و کارآفرین در چیست ؟ هر کدام از شغل ها چه هدفی دارند ؟ مدیر ارشد اجرایی و کارآفرین هر کدام چه ویژگی های منحصر به فردی دارند ؟ این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) به بررسی این موضوع می پردازد.

مدیریت فروش

تفاوت مدیر ارشد اجرایی و کارآفرین

کارآفرین کیست؟

به‌عنوان کارآفرین، ما افرادی هستیم که هر روز صبح با میل به ریسک کردن از خواب بیدار می‌شویم. گرچه سایرین در مورد اینکه چگونه امروز را بگذرانند فکر می‌کنند، اما ما در حال فکر کردن در مورد موقعیت صنعت‌ آنها هستیم و اینکه چگونه می‌توانیم خودمان را در موقعیت بهتری قرار دهیم.ما افرادی هستیم که می‌توانیم کسب‌و‌کارمان را از پایه شروع کنیم؛ افرادی که اگر لازم باشد، تخصص لازم را برای سخت کار کردن داریم. همچنین ما کارآفرینان آگاهی کافی برای مشاهده افق دوردست شرکت را نیز دارا هستیم.آنچه به من برای خلاقیت، بهره‌وری و انرژی بیشتر انگیزه می‌دهد، راه‌اندازی یک شرکت موفق نیست. به عنوان یک کارآفرین، هیجان من از قرار دادن افراد درست در اطرافم ناشی می‌شود به طوری که می‌توانم در مورد صنعت، بازار یا فرصت بعدی فکر کنم. این چیزی است که از آنچه یک مدیر ارشد اجرایی بزرگ می‌سازد، بسیار متفاوت است.

مدیر ارشد اجرایی کیست؟

یک تصور غلط در جامعه کارآفرینی در مورد مدیر ارشد اجرایی وجود دارد. به نظر می‌رسد امروزه هر فردی با یک وب‌سایت و یک شرکت با مسوولیت محدود (LLC) می‌تواند خودش را یک مدیر ارشد اجرایی بنامد. کارآفرینان جوان «یک شرکت را شروع می‌کنند» و سپس از اینکه خودشان را مدیر ارشد اجرایی بنامند طفره می‌روند یا بدتر با بحث با همکار موسس‌شان (کسی که دوست بچگی آنهاست) در مورد اینکه چه کسی باید مدیر ارشد اجرایی باشد و چه کسی باید مدیر ارشد مالی باشد، زمان هدر می‌دهند.اما تفاوت واقعی بین یک مدیر ارشد اجرایی و یک کارآفرین این است که گرچه یک مدیر ارشد اجرایی باید از آینده آگاه باشد، «شغل» واقعی آنها مدیریت «اکنون» است. آنها در موقعیتی هستند که باید آنچه امروز در بازارشان رخ می‌دهد را ارزیابی کنند؛ نه اینکه ساعت‌ها زمان صرف آنچه می‌تواند در آینده به‌طور بالقوه اتفاق بیفتد کنند.

تفاوت اصلی

من اخیرا با مگان هولسینگر، مدیر Predictive Index صحبت کردم؛ مدیری اندیشمند با ۱۵ سال تجربه در مدیریت و مشاوره سرمایه انسانی.شرکت Predictive Index به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهترین افراد را استخدام کنند و آنها را با نرم‌افزار ارزیابی نیروی کار و کارگاه‌های مدیریت متعهد نگه دارند. آنها در شرکت من- LendingOne- در مورد نیازهای استخدامی به ما کمک می‌کنند.هولسینگر نشان داد که تفاوت عمده بین یک مدیر ارشد اجرایی و یک کارآفرین به سبک کاری آن برمی‌گردد. او می‌گوید «مدیر یا کارآفرین بودن تنها یک عنوان نیست. نگرشی برای کار است.»او می‌افزاید «موضوع مهم ریسک است. سبک بسیاری از مدیران ارشد اجرایی ریسک‌گریز است؛ درحالی‌که کارآفرینان و موسسان تمایل بیشتری به پذیرش ریسک دارند.»

به‌عنوان کسی که هر دو نقش را ایفا کرده است، هر روز تفاوت‌های بین مدیران ارشد اجرایی و کارآفرینان را می‌بینم. زمانی که ابتدا شروع به ساخت شرکت‌تان می‌کنید، شما یک کارآفرین هستید. شما در حالت استارت‌آپ قرار دارید، مدام به این فکر می‌کنید که چگونه صنعت‌تان را متحول کنید و کار متفاوتی انجام دهید. اما در یک نقطه خاص، (که البته خودم هم تجربه کردم) تصور می‌کنید همه چیز خوب پیش می‌رود و شرکت شما رشد کرده است و شما باید شروع به تفکر مانند یک مدیر ارشد اجرایی کنید. به‌جای تفکر در مورد نحوه رشد و گسترش به سوی بازارهای جدید، در حال فکر کردن در مورد نحوه بهبود آنچه قبلا ساخته‌اید، هستید.

شما باید یک نگرش وسیع‌تر را پذیرید؛ چرا که اکنون در قبال هیات‌مدیره، سرمایه‌گذاران، به علاوه فهرست بسیار بزرگ‌تری از کارمندان‌تان مسوول هستید.به‌عنوان یک مدیر ارشد اجرایی، شما بودجه‌ای برای کار کردن، معیارهایی برای رسیدن و ذی‌نفعانی برای پاسخگویی به آنها دارید؛ که به این معناست که باید با یک سبک رسمی‌تر کار کنید و ریسک‌ها باید با دقت بیشتری اندازه‌گیری شود.من در اکثر دوران شغلی‌ام، نقش مدیر ارشد اجرایی را ایفا کرده‌ام؛ اما این لحظاتی است که می‌خواهم یک کارآفرین باشم، چرا که کارآفرینی برای خلاقیت و بهره‌وری در من انگیزه ایجاد می‌کند.

زمانی خوشحال و راضی هستم که بتوانم یک شرکت بزرگ راه‌اندازی کنم، اما همچنان روح کارآفرینی را نیز در سراسر سازمان القا کنم.نکته مهم یادآوری این نکته است که هیچ‌کدام از این دو از دیگری بهتر یا بدتر نیست. این دو صرفا یک تفاوت در سبک و روش است.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید. ما در دلیران دنا این امکان را برای شما فراهم کردیم تا به کامل ترین علوم روز در زمینه کسب و کار خودتان به آسانی و کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید. با دلیران همراه شوید .

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

نویسنده: Bill Green

مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

inc

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت