بیا یه فردای بهتر بسازیم !
  
  

فروش تضمینی

مشاوره سرمایه گذاری

سنجش شادی در کار

مدیران چگونه می توانند در سنجش میزان شادی در کار به کارکنان کمک کنند ؟ پنج سوال که باعث شناخت کارمندان از خود می شود، کدامند ؟ مدیران چگونه می توانند به بهبود عملکرد کارکنان خود کمک کنند ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) به بررسی این موضوع پرداخته می شود.

سنجش شادی در کار

مدیران باید از وقوع دو چیز در جریان برگزاری تمام جلسات مطمئن شوند: یکی این که کارمندان نیاز دارند به هر شکل ممکن نسبت به مهارت‌ها، دانش‌ها و استعدادهای خود شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی کنند و فقدان این شفافیت می‌تواند برداشتن گام‌های بعدی را با مشکل روبه‌رو سازد. دوم این که کارمندان نیاز دارند به صورت کامل و همراه با جزئیات از این مساله اطمینان حاصل کنند گام‌های بعدی که باید بردارند کدامند و این که چرا فکر می‌کنند در کارشان به حد کمال خواهند رسید.

در واقع کارمندان خود باید به این درک و شناخت برسند و در این مسیر باید از کمک و مشورت مدیرانشان بهره‌مند شوند. مدیران می‌توانند با طرح این پنج سوال در سنجش میزان شادی در کار به کارکنان کمک کنند:

سوال اول: شما موفقیت در نقش کنونی‌تان را چگونه توصیف می‌کنید؟ آیا می‌توانید آن را اندازه بگیرید؟

سوال دوم: شما چه کاری انجام می‌دهید تا به بهترین عملکردتان نزدیک شوید؟ از کدام مهارت‌ها، دانش‌ها و استعدادها بهره خواهید برد؟

سوال سوم: کدام بخش از نقش کنونی‌تان بیش از همه برایتان لذت بخش است، چرا؟

سوال چهارم: شما با کدام بخش از نقش کنونی‌تان مشکل دارید؟ ارتباط بین این مشکل و مهارت‌ها و دانش و استعدادتان چگونه است؟ شما چگونه می‌توانید این مشکل را مدیریت کنید؟ با آموزش؟ با سیستم‌های حمایتی؟ با همکاری با دیگران؟

سوال پنجم: نقش کامل و ایده‌آل برای شما کدام است؟ فرض کنید الان در همان نقش حضور دارید، چه می‌کنید؟ چرا آن را اینقدر دوست دارید؟

این سوالات که در طول سال تکرار شده و تغییر شکل پیدا می‌کنند عوامل موثری هستند برای وادار کردن کارکنان به اندیشیدن درباره عملکردهایشان. طرح این سوالات می‌تواند افراد را به رشد و تعالی در نقش کنونی‌شان امیدوار و ترغیب کند و آنها را به فکر تغییر نقش و به عهده گرفتن نقشی جدید سوق دهد.

به طور کلی اگر این پنج سوال در مکان، زمان و موقعیت مناسب و به شکلی درست مطرح شوند موجب خواهند شد تا مدیران به کارکنان کمک کنند تا بر تفکراتشان متمرکز شده و عملکردهای درخشان‌تری را با بهره‌گیری از پتانسیل‌هایشان ارائه دهند و تصمیمات درست‌تری درباره آینده اتخاذ کنند. کارمندان نیز پس از پاسخگویی به این سوالات با خاطری آسوده و روحیه‌ای شادتر و سرزنده‌تر به روزها و هفته‌های کاری آینده نگاه می‌کنند و محیط کاری شادتری را برای خود و همکارانشان ایجاد خواهند کرد

ما در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا اهداف بزرگی را دنبال می کنیم. به دنبال آباد سازی ایران عزیز ، توسعه اقتصاد کشور ، افزایش فروش شرکت های تولیدی و خدماتی داخلی ، افزایش سطح سواد عمومی مدیریت و دانش تجارت و کسب و کار مردم عزیزمان ، توسعه تجارت الکترونیک ، بهبود محیط کسب وکار ، گسترش تحقیق و توسعه ، افزایش کار آفرینی و سطح خلاقیت و نوآوری در سازمان های ایرانی هستیم. مقالاتی که توسط ما نوشته شده اند یا گردآوری شده اند با دقت و وسواس انتخاب شده اند  و موارد کلیدی در توسعه شرکت های ایرانی و ابادنی کشور در نظر گرفته شده اند. شما می توانید تمام این مقالات مطالعه کنید و در نهایت فقط این احساس خوب آموختن علوم مفید را خواهید داشت.

 

شما می توانید از بخش سفارش خدمات ، در زمینه های مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، مشاوره نوآوری و ایده پردازی ، تحقیق و توسعه ، مشاوره منابع انسانی ، مشاوره سرمایه گذاری و خدمات تجارت الکترونیک را سفارش دهید.

 

برای انتشار مجدد مقالات این وب سایت ذکر منابع و درج لینک به سایت ما (توسعه تجارت دلیران دنا) الزامی است.

منابع:

 

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیران دنا

ثبت نام در خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا لطفا ایمیل خود را در زیر وارد نمایید. برای عضویت نهایی باید از ایمیل خود روی لینک تایید کلیک نمایید.

خبرنامه دلیران

 

آخرین مقالات