مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

شاه‌کلیدهای شادکاری

شاه‌کلیدهای شادکاری کدامند ؟ چه راه هایی برای تقویت احساس شادی در محیط کار وجود دارد ؟ چه ارتباطی میان مدیریت زمان وشادکاری وجود دارد ؟ چه راه هایی برای علاقمندی به کار وجود دارد ؟ سه شاه کلید برای داشتن احساس شادی در کار کدامند ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

منابع انسانی

شاه‌کلیدهای شادکاری

اگر وقت‌تان را مدیریت نکنید او شما را مدیریت خواهد کرد

شاید برای شما هم پیش آمده است که با وجود کار زیاد و انجام فعالیت‌های متعدد باز هم وقت کم آورده‌اید و به خیلی از کارهایتان نرسیده‌اید. به عقیده بسیاری از بزرگان مدیریت‌زمان، این مشکل ریشه در پرداختن بیش از حد به مسائل خرد دارد که افراد را از مسائل کلان و بلندمدت بازمی‌دارد و احساس شادی در کار را از آنها خواهد گرفت و به جای آن، موجی از استرس و اضطراب ناشی از به پایان نرسیدن به موقع و درست کارها کارکنان را فرا خواهد گرفت.

پس بدانید که اگر جزو کسانی هستید که تا ۸۰ درصد وقت‌شان را صرف امور پیش پا افتاده و روزمره کاری‌شان می‌کنند، خودتان را از شادکاری دور کرده و می‌کنید، چرا که در این حالت این شما نیستید که وقت‌تان را مدیریت می‌کنید بلکه این وقت و سایر عوامل هستند که شما را مدیریت می‌کنند. برای اجتناب از این وضعیت توصیه می‌شود به‌طور پیوسته در مورد چگونگی مدیریت زمان و استفاده بهینه از زمان و ساعات کاری‌تان مطالعه کنید و یاد بگیرید.

اگر مواظب سلامتی‌تان نباشید او هم مواظب شما نخواهد بود

بعضی‌ها فکر می‌کنند که جدی کار کردن به معنای فراموش کردن همه چیز و خود را وقف شغل و وظیفه کردن است و در این میان آنچه در اغلب موارد قربانی می‌کنند سلامت‌شان است. اصول خودمدیریتی در محل کار به ما حکم می‌کند که توجه به سلامت جسم و روان، تغذیه مناسب و ورزش کردن در محل کار از مهم‌ترین اولویت‌های کاری هر کارمند و مدیری محسوب می‌شود، چرا که تا جسم و روح یک فرد سلامت و آماده کار نباشد توقع بهره‌وری و بازدهی بالا داشتن از او بیهوده و گاه محال است.

کارمندی که به سلامتی‌اش بی‌اعتناست خود را در معرض انواع بیماری‌ها و اختلالاتی قرار می‌دهد که تا حد بسیار زیادی توانمندی و بازدهی کاری او را کاهش می‌دهند.

اگر نتوانید عاشق کارتان شوید، او عاشقتان نخواهد شد

یکی از پیش‌نیازهای اصلی و کلیدی موفقیت در هر کاری و رسیدن به احساس شادکاری این است که عاشق آن کار باشید و آن را با کمال میل انجام دهید. البته در این میان نباید خیلی ایده‌آل‌گرایانه و آرمانی برخورد کرد و برای عاشق کاری شدن به دنبال فراهم بودن تمام جنبه‌های آن بود بلکه کافی است برخی از جنبه‌های یک کار را مطلوب و جذاب یافت، پس از آن است که دلبستگی به کار به تدریج پدیدار خواهد شد. پس از عاشق کار شدن است که پیشرفت‌های خیره‌کننده و بزرگ انتظارتان را خواهد کشید.

ما در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا اهداف بزرگی را دنبال می کنیم. به دنبال آباد سازی ایران عزیز ، توسعه اقتصاد کشور ، افزایش فروش شرکت های تولیدی و خدماتی داخلی ، افزایش سطح سواد عمومی مدیریت و دانش تجارت و کسب و کار مردم عزیزمان ، توسعه تجارت الکترونیک ، بهبود محیط کسب وکار ، گسترش تحقیق و توسعه ، افزایش کار آفرینی و سطح خلاقیت و نوآوری در سازمان های ایرانی هستیم. مقالاتی که توسط ما نوشته شده اند یا گردآوری شده اند با دقت و وسواس انتخاب شده اند  و موارد کلیدی در توسعه شرکت های ایرانی و ابادنی کشور در نظر گرفته شده اند. شما می توانید تمام این مقالات مطالعه کنید و در نهایت فقط این احساس خوب آموختن علوم مفید را خواهید داشت.

 

شما می توانید از بخش سفارش خدمات ، در زمینه های مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، مشاوره نوآوری و ایده پردازی ، تحقیق و توسعه ، مشاوره منابع انسانی ، مشاوره سرمایه گذاری و خدمات تجارت الکترونیک را سفارش دهید.

 

برای انتشار مجدد مقالات این وب سایت ذکر منابع و درج لینک به سایت ما (توسعه تجارت دلیران دنا) الزامی است.

منابع:

 

نویسنده: کن رابینسون

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Finding Your Element

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت