مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

نحوه آغاز پروژه کاری با شادی

چگونه یک پروژه کاری را با شادی آغاز کنیم ؟ نحوه آغاز یک پروژه کاری با شادی به چه شکل است ؟ چرا مهم است که کار خود را با شادی شروع کنیم ؟ این کار چه تاثیری روی بازدهی کارکنان دارد ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

کسب و کار

 نحوه آغاز پروژه کاری با شادی

من خودم عاشق فرآیند آماده کردن همه چیز پیش از دست به قلم شدن و شروع به نوشتن هستم چراکه به من کمک می‌کند تا انرژی‌ام را متمرکز کنم و با آرامش فراوان، ‌عملکردی با کیفیت و مطلوب داشته باشم.
فهرست مقدمات و تشریفات من پیش از شروع به نوشتن به شرح زیر است:

۱- میزم را مرتب می‌کنم. این کار مرا مجبور می‌کند تا فقط روی متنی که می‌نویسم، ‌تمرکز کنم.

۲- تمام پنجره‌های باز روی صفحه نمایشگر کامپیوترم را می‌بندم. وقتی نگاهم به سایر پنجره‌های باز می‌افتد، تمرکزم دچار وقفه و اختلال می‌شود.

۳- موسیقی ملایمی را برای آرامش اعصابم پخش می‌کنم.

۴- فهرستی از کارهایی را که باید انجام دهم، تهیه می‌کنم. من از چارچوب زمانی محدود خوشم نمی‌آید چون به من استرس وارد می‌کند. من فقط اهدافم را مشخص می‌کنم و می‌کوشم تا آنها را عملی کنم. البته تعیین چارچوب‌های زمانی انعطاف‌پذیر ایده خوبی است چرا که گاهی اوقات، ‌کمی استرس داشتن هم بد نیست.

۵- یک دقیقه به خودم استراحت و آرامش محض می‌دهم. ۶۰ ثانیه فکر نکردن به هیچ چیز و تمرکز گرفتن موجب آرامش روح و ذهن من می‌شود و مرا به انجام کار عالی تشویق می‌کند.

۶- کمی با خودم مشورت می‌کنم. از خودم می‌پرسم: چگونه می‌توانم از این کار لذت ببرم؟ برای این کار، اول به وضعیت کنونی نگاه می‌کنم و می‌کوشم تا از کاری که می‌کنم لذت ببرم. سپس به وضعیت آتی (آینده) خودم می‌نگرم و به این مساله می‌پردازم که آن پروژه چه تاثیری بر بهبود زندگی‌ام در آینده خواهد داشت. این کارها در تمام مراحل اجرای پروژه مرا با انگیزه نگه خواهد داشت.

۷- شروع به نوشتن می‌کنم. اگر تشریفات کار را انجام ندهم، در هنگام شروع پروژه دچار تردید می‌شوم اما پس از انجام تدارک لازم، ‌کارم را ضربتی آغاز می‌کنم و آن را با موفقیت انجام می‌دهم.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید.

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

 

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت