مشاوره مدیریت و کسب و کار

ارتباط میان شادی و بهره وری

ارتباط میان شادی و بهره وری در چیست ؟ شادی در کار و بهره وری چه ارتباطی با هم دارند ؟ آیا فقط شاد بودن است که موجب افزایش بهره وری می‌شود ؟ آیا بهره وری بیشتر هم باعث احساس شادی می شود ؟ برای شاد بودن در کار چه کارهایی باید و می‌توان انجام داد ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

کسب و کار

ارتباط میان شادی و بهره وری

آیا فقط شاد بودن است که موجب افزایش بهره وری می‌شود یا اینکه با افزایش بهره وری کار، احساس شاد بودن نیز بیشتر می‌شود؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت که تاثیر مثبت و سازنده دو عامل شادی و بهره‌وری برهم، رابطه‌ای دوسویه و علت و معلولی است. حال سوال اینجاست که برای شاد بودن در کار چه کارهایی باید و می‌توان انجام داد؟ آنچه در ادامه خواهد آمد می‌تواند شروع خوبی برای تحقق این خواسته باشد.

• همیشه یک برنامه زمانی مکتوب و مدون داشته باشید و تمام افکار، گفت‌وگوها و فعالیت‌های مهم خود طی هر هفته را یادداشت کنید. این کار شما را در مورد میزان فعالیت‌ها و عملکرد هفتگی تان آگاه‌تر می‌سازد و از این طریق درمی‌یابید که وقت ارزشمندتان را به چه صورت صرف کرده‌اید و چه نتایجی را رقم زده‌اید.

• برای فعالیت‌ها و ارتباطاتی که تاثیر بیشتری بر موفقیت تان دارند برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید و زمان بیشتری را به آنها اختصاص دهید. برای رسیدن به عملکرد بهتر در این زمینه، طراحی فهرست اولویت‌های کاری و ضرب‌الاجل‌ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

• به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که حداقل ۵۰درصد زمان خود را صرف فعالیت‌ها و تفکراتی کنید که بخش عمده نتایج و دستاوردهای مثبت تان را موجب شده‌اند. بازی کردن با برگ‌های برنده باعث برنده شدن دوباره شما خواهد شد.

• برای تمام ساعات کاری تان برنامه‌ریزی کنید و از تمام دقایق آن نهایت استفاده را ببرید، چرا که همین دقایق هستند که ساعات و روزهای کاری موفق تان را رقم می‌زنند.

• همیشه ۳۰ دقیقه نخست هر روز کاری تان را صرف برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری فعالیت‌های همان روز کنید و تا زمان تکمیل فرآیند برنامه‌ریزی، اقدامات اجرایی تان را آغاز نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که مهم‌ترین زمان در هر روز کاری همان دقایقی است که برای آن روز برنامه‌ریزی می‌کنید.

• پنج دقیقه قبل از هر گونه فعالیت و تماس کاری با دیگران به روشنی تصمیم بگیرید که در آن روز می‌خواهید چه نتایجی را به دست بیاورید. این کار به شما امکان می‌دهد قبل از شروع هر کاری، تصویری روشن و عینی از موفقیت‌هایی که قرار است به دست آورید ترسیم کنید.

• همیشه به یاد داشته باشید که رسیدن به همه اهداف و آرمان‌ها امری غیرممکن است و بنابراین باید با رویکردی نسبی گرایانه با واقعیت‌ها برخورد و از ایده‌آل‌گرایی افراطی اجتناب کرد و در همه حال و در هر شرایطی از کاری که در حال انجامش هستید لذت ببرید و شاد باشید، چراکه این شادی و لذت از کار کلید به ثمر نشستن برنامه‌ریزی‌های کاری‌تان به حساب می‌آید.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید. ما در دلیران دنا این امکان را برای شما فراهم کردیم تا به کامل ترین علوم روز در زمینه کسب و کار خودتان به آسانی و کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید. با دلیران همراه شوید .

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت