مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

اهمیت شفاف سازی نقش ها

اهمیت شفاف سازی نقش ها یک پروژه در چیست ؟ چرا همه باید خواستار شفاف سازی نقش ها باشند ؟ شفاف نبودن نقش ها چه مشکلاتی را برای پرژه  اعضا به دنبال دارد ؟چرا باید از ابتدای هر پروژه ای هر نقش هر کدام از اعضا کاملا مشخص باشد ؟ این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) به بررسی این موضوع می پردازد.

منابع انسانی

اهمیت شفاف سازی نقش ها

کریستال اوکمن، چند ماه قبل کار روی یک پروژه بزرگ در مقیاس کل سازمان را شروع کرد. اسپانسر پروژه از او خواست این کار را مدیریت کند.تیم یک جلسه برگزار کرد و کریستال فکر می‌کرد روشن است که هدایت تیم به او محول شده است. اما او نمی‌دانست که در صحبت قبلی یک همکار دیگر نیز همین وظیفه را برعهده گرفته بود و مشغول برنامه‌ریزی برای توسعه نرم‌افزار بود. مساله فقط این نبود که چه کسی مسوولیت کار را بر عهده دارد، بلکه در نحوه انجام پروژه نیز اختلاف‌نظر وجود داشت.

کریستال می‌گوید: «من با برخی استراتژی‌های او کاملا مخالف بودم. وقتی از او می‌خواستم استراتژی جای دیگر را وارد کند، او با اصرار مخالفت می‌کرد. در ذهن من کسی که مسوول موفقیت پروژه بود خودم بودم و به همین خاطر بر نظرات خود پافشاری می‌کردم.» آنها ساعت‌ها تلفنی بحث می‌کردند اما عاقبت به نتیجه نمی‌رسید. کریستال سعی کرد چارت سازمانی را برای او بفرستد که مشخص می‌کرد چه کسی مسوول است، اما وقتی برای دریافت چارت نزد اسپانسر رفت، او از کریستال خواست چارت را به کسی نشان ندهند چون نمی‌خواست آن مدیر از آنکه باید به کریستال گزارش بدهد ناراحت شود.

کریستال می‌گوید: «آنجا بود که فهمیدم رئیسم می‌خواهد من «مدیریت در سایه» داشته باشم بدون آنکه واقعا رهبری پروژه را در دست بگیرم یک شخص دیگر را به کار گیرم که اختیار تام برای تصمیم‌گیری و هدایت تیم داشته باشد.» کریستال از این موضوع راضی نبود و به همین خاطر به اسپانسر پروژه گفت که اگر نقش‌ها دقیقا مشخص نمی‌شدند ممکن بود پروژه به شکست بینجامد.

او می‌گوید: «در آن مقطع هیچ راهی برای فرار از حقیقت وجود نداشت.» او سرانجام تفاوت میان نقشی که واقعا باید داشته باشد و آنچه تصور می‌کرد که وظیفه اوست را متوجه شد و تصمیم گرفت به آرامی عقب‌نشینی کند ضمن اینکه می‌دانست نه برای پروژه و نه برای خود او ادامه جنگ به صلاح نبود.»

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید. با دلیران همراه شوید .

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت