مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

رهبری فردی

رهبری فردی چیست ؟ رهبری فردی در محیط کار چگونه باعث بهبود روابط افراد با خود و دیگران می شود ؟ رهبری فردی چگونه به بهبود رابطه شخص با افراد غیرقابل تحمل و سرسخت کمک می کند ؟ چگونه می توان در محیط کار رهبر خود بود ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

منابع انسانی

رهبری فردی

اگر کسی از شما خواست پروژه‌ای را انجام دهید، چنانچه احساس اولیه شما کسالت‌بار و بی‌میل بود، باید جست‌وجو کنید چرا چنین است. در این مسیر می‌توانید از روش مشهور شرکت تویوتا، موسوم به «چراهای پنج‌گانه» (۵whys) پیروی کنید. باید بفهمید که ریشه مشکل کجاست تا بتوانید آن مساله را حل کنید. اگر نمی‌خواهید روی یک پروژه کار کنید، فقط به خاطر اینکه به دلایلی حس می‌کنید کار اشتباهی است، پس باید دریابید چرا چنین است و چه می‌توانید برای انجام درست آن پروژه انجام دهید. پنج بار از خودتان بپرسید، «چرا؟» تا احساساتتان را درک کنید. به‌عنوان مثال:

۱. چرا؟ چون من از کار کردن با او متنفرم

۲. چرا؟ چون او هیچ وقت به حرف‌های من گوش نمی‌کند.

۳. چرا؟ چون او به هیچ چیز دقت نمی‌کند.

۴. چرا؟ چون او به حرف‌های دیگران گوش می‌کند، نه من.

۵. چرا؟ چون ایده‌های من به نتیجه نمی‌رسد.

رهبری فردی، به ما در بهبود برخوردمان با دیگران، به‌ویژه با افراد غیرقابل تحمل و سرسخت کمک شایانی می‌کند. سعی کنید پنج راه برای آموختن از کسانی که دل خوشی از کار کردن با آنها ندارید پیدا کنید. وقتی بتوانید بفهمید که چرا در برخورد با دیگران احساسات متفاوتی پیدا می‌کنید، آنگاه قادر خواهید بود به بزرگ‌ترین پتانسیل‌های خود دست یابید. شاد بودن در کار به معنای رشد و تعالی شخصی افراد است. جالب آنکه بسیاری از ما، پیشرفت شخصی خود را همتراز با پیشرفت کارمان نمی‌دانیم و آنها را دو چیز متفاوت می‌انگاریم، درحالی‌که حقیقت چنین نیست.

دلیل اینکه چرا پیشرفت شخصی و شادی در کار، دو چیز همیشه به هم پیوسته‌اند، بسیار ساده است. هر چه ما پربازده‌تر بوده و بتوانیم از روابطمان نتایج بهتری بگیریم، از شغلمان نیز بیشتر لذت خواهیم برد. اگر خودتان را برای انجام کاری که نمی‌خواهید و دوست ندارید انجامش دهید تحت‌فشار قرار ندهید و اجازه دهید به سمت چیزهایی که دوست دارید ‌کشیده شوید، آنگاه دردها (استرس و نگرانی) تا حد زیادی محو خواهند شد و موفقیت‌ها شکل می‌گیرند.

هنگامی که وقت کافی برای توسعه هوش عاطفی و مهارت‌های شخصی‌تان پیدا می‌کنید، پاداش این اقدام درست را در کارتان مشاهده خواهید کرد. هرچه درک بهتری از نیازهایتان داشته باشید، خواهید توانست به نحو مطلوب‌تری آنها را برآورده سازید. بنابراین دفعه دیگری که در موقعیت‌هایی چون گرفتار شدن در کاغذبازی‌های اداری، عدم ارتقای مقام یا تحسین نشدن قرار گرفتید، سعی کنید به آن موقعیت به‌عنوان فرصتی برای افزایش صبر و تحملتان نگاه کنید. حواستان باشد که آن موقعیت چگونه در حال تاثیرگذاری بر شماست و علاوه‌بر آن بکوشید چرخه افکار منفی و مخرب را پایان دهید. بدانید که با آگاهی کافی از روش‌های تقویت هوش عاطفی‌تان خواهید توانست بیش از پیش از کارتان لذت ببرید.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید. ما در دلیران دنا این امکان را برای شما فراهم کردیم تا به کامل ترین علوم روز در زمینه کسب و کار خودتان به آسانی و کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید. با دلیران همراه شوید .

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت