مشاوره مدیریت و کسب و کار

روانشناسی فروش

از روانشناسی فروش چه می دانید ؟ چگونه می توان با به کار گیری اصول روانشناسی میزان فروش شرکت را افزایش داد؟ فرآیند فروش و خصوصا فروش حضوری یا پرزنت کردن محصول و خدمات نیاز به ارتباط مشتقیم و رودر رو با مشتری دارد. از این رو فراگیری اصول روانشناسی فروش می تواند بسیار به پیشبرد اهداف فروش کمک نماید. مقالات بیشتر در این زمینه را دربخش آموزش های وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا مطالعه بفرمایید.

روانشناسی فروش

روانشناسی فروش

کیفیت مطلوب از ارتباط میان فردی، آن لحظه‌ای است که گویا مخاطب، محو شما شده است. صرف نظر از اینکه آیا از شما خوشش می‌آید یا نه؟ , و یا آیا با شما موافق است یا خیر. توافق مشتری در سطح ارتباط میان فردی بررسی نمی‌شود زیرا به حوزه ارتباط اقناعی متعلق است. در سطح ارتباط انسانی که پیش‌نیاز ارتباط اقناعی است. تطبیق رفتار طرفین باهم و جاری شدن انتقال مفاهیم مورد نظر است. گذشتن از صافی ذهنی و شناختی مشتری و رسیدن به ضمیرناخودآگاه.

در سطح ارتباط میان فردی، تطبیق رفتار با دیگران از سه راه میسر است:
۱- نحوه‌‌ی ادای کلام که اگر اهمیتی بیش از خود کلام نداشته باشد، کم اهمیت‌تر هم نیست.

سرعت و لحن بیان مخاطب را در نحوه ادای مطالب خود رعایت کنید.

۲- کلام

از تکه کلام مخاطب و لغاتی که استفاده می‌کنند، استفاده کنید. استفاده از آخرین کلمات بیان شده کاملاً کفایت می‌کند.

۳- هماهنگی رفتار عمومی

به دیگران و روابطشان با یکدیگر که بنگریم مشاهده می‌کنیم آن‌هایی که باهم جور و صمیمی هستند، رفتار همدیگر را تکرار می‌کنند. با تطبیق رفتار عمومی خودتان با مخاطب، می‌توانید زمینه ایجاد صمیمیت متقابلی را فراهم کنید.

اصولاً توصیه می‌شود همیشه به کیفیت صدای خود در زمان مذاکره توجه کنید. باخود بیندیشید آیا با صدای بلند صحبت می‌کنید یا صدای آرام؟
آزمون نشانه‌های تطبیق رفتار و هماهنگی با مشتری:

هر زمان که احساسی درونی حاکی از آشنایی و صمیمیت درخود با مشتری یافتید می‌بایست میزان همانندی رفتاری را بسنجید. چنانچه مخاطب چیزی می‌گوید که نشانه‌ی صمیمیت با شماست به روش ذیل هماهنگی او را با خود بسنجید:

چک کنید آیا هنگامی که شما حرکتی می‌کنید مخاطب نیز حرکت مشابهی نشان می‌دهد؟ مثلاً دستی به موی خود بکشید، چانه‌تان را لمس کنید و ببینید آیا او هم موهایش را صاف می‌کند و رفتار شما را تکرار می‌کند؟

تمرین: هر روز یک مرحله از ۳ مرحله تطبیق را در تعامل با مشتریان خود انجام دهید تا به آن مسلط شوید.

 

این مقاله شاید برای شما مناسب باشد.

مشتریان ناراضی و شیوه برخورد با آنان یکی از چالش های پیش روی فروشندگان است. در این مقاله به بررسی شیوه برخورد ب افراد و مشتریان ناراضی می پردازیم. با رعایت این نکاتمی توانید اغتراضات مشتریان را به درستی هندل کنید و سطح رضاپت آنان را افزایش دهید. مقاله های دیگر آموزشی توسعه تجارت دلیران دنا را مطالعه بفرمایید.

مشتریان ناراضی و شیوه برخورد با آنان

یکی از موضوعات مهم در هر کسب و کاری یادگیری رفتار صحیح با مشتریان ناراضی است. که ما بدانیم چگونه با این افراد برخورد نماییم که همین مشتری ناراضی را به مشتری وفادار تبدیل نماییم، شاید به نظر خیلی از دوستان این کار نشدنی یا خیلی سخت باشد اما باید شما بتوانید به صورت صحیح این موضوع را مدیریت نمایید و از آن به درستی استفاده کنید. گاهی وقتها ممکن است مشتریان شما گستاخ، ناامید، گیج یا خیلی خشمگین هم باشند در اینجا لازم نیست که با برخوردهای کوچک به یک جنگ تمام عیار برویم.

 

مقالات فروش را می توانید به طور رایگان در وبسایت توسعه تجارت دلیران دنا مشاهده نمایید. اگر برای فروش محصولات و یا خدمات خود نیاز به مشاوره دارید از بخشدرخواست مشاوره فروش در وب سایت دلیران دنا اقدام نمایید. دوره های آموزش فروش نیز به صورت فصلی توسط موسسه دلیران دنا (دناکو) در شهر های تهران ، اصفهان ، شیراز ، مشهد و تبریز و اهواز بر گزار می شود که با شرکت در این دوره ها می توانید به تکنیک های پشرفته تر فروش و مهندسی فروش آشنا شوید.

 

لطفا دیدگاه خود را درباره این مقاله در بخش نظرات بیان نمایید.

 

منابع :

وب سایت امیررضا بیداویسی

واحد توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت