مشاوره مدیریت و کسب و کار

روش های نامگذاری برند های بزرگ

نام برند خود را چگونه انتخاب کرده اید ؟ آیا از روش های نامگذاری برند های بزرگ آگاهی دارید ؟ در این مقاله استراتژی های انتخاب نام برند های بزرگ دنیا را بررسی می کنیم. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از بخش خدمات ، برندسازی یا بازاریابی و فروش توسعه تجارت دلیران دنا را انتخاب نمایید.

روش های نامگذاری برند های بزرگ

 

روش های نامگذاری برند های بزرگ

 • ۱- متفاوت یا ساختگی بودن نام تجاری
 • ۲- کلمات اصلی استفاده شده در انتخاب نام تجاری
 • ۳- انتخاب نام بر پایه ی نام مالک کسب و کار
 • ۴- شفافیت در انخاب نام تجاری
 • ۵- مد روز و رایج بودن نام تجاری
 • ۶- استفاده از نام تجاری مخفف شده

 

۱- متفاوت یا ساختگی بودن نام تجاری

نام تجاری واحد، قابلیت در ذهن ماندن بیشتری نسبت به نام های دیگر در ذهن مخاطبان هدف شما دارد. این طبقه بندی از نام تجاری شامل کلماتی است که ساختگی هستند، به طور دایمی استفاده نمی شود، و یا معنی خاص و ویژه ای دارد. اگر نام تجاری کسب و کارتان در این دسته قرار دارد، نمی توانید کسب و کار دیگری را در جای دیگر با همین نام راه اندازی کنید.

چالش های بالقوه می تواند شامل این موارد باشد: نام تجاری در این دسته بندی برای تلفظ و بیان کردن ممکن است دشوار باشد ، این می تواند چالشی برای نام هایی که در این دسته بندی و طبقه قرار می گیرند، باشد.

برخی از برندهای محبوب که از این سبک استفاده کرده اند: Boeing ،Xerox ،Snapp

۲- کلمات اصلی استفاده شده در انتخاب نام تجاری

نام تجاری اصلی از کلمات روزانه معمول و استفاده آن در برند می باشد. دراین سبک نام گذاری هیچ دشواری در تلفظ، بیان و استفاده از نام تجاری حس نخواهد شد. به عبارتی تلفظ های غلط و اشتباه در نحوه بیان نام مورد نظر اصولا معمول نمی باشند.

چالش های بالقوه می تواند شامل این موارد باشد: ممکن است از نام تجاری اصلی، صرف نظر شود، کلمات رایج ممکن است دارای معنای متعددی باشند، این نام ها می توانند به راحتی فراموش شوند.

برخی از برندهای محبوب و شناخته شده که از این سبک استفاده کرده اند:: Target ،Gap، ریحون

۳- انتخاب نام بر پایه ی نام مالک کسب و کار

انتخاب نام تجاری در این سبک با استفاده از نام مالک می باشد، نام خانوادگی و یا نامی دیگر را نیز برای تشخیص شرکت استفاده می کنند. تم استفاده شده می تواند نام واقعی و اصلی مالک شرکت باشد که منعکس کننده تاریخ و پیشینه شرکت نیز بوده و یا می تواند یک نام دیگر و ساختگی برای ایجاد انحصار در مقوله برندینگ شرکت باشد.

چالش های بالقوه می تواند شامل این موارد باشد: نام گذاری شرکت ها با استفاده از نام مالکمی تواند منجر به داشتن شرکت ها و کسب و کارهای زیادی با اسم مشابه و یکسان باشد. برخی از این اسامی ممکن از از لحاظ تلفظ و نحوه بیان دشوار باشند، و همچنین ممکن است اگر صاحب شرکت بخواهد محصولات دیگری را تولید کند این نام مناسب آن محصولات جدید نباشد.

برخی از برندهای محبوب و شناخته شده که از این سبک استفاده کرده اند: Walt Disney, Johnson & Johnson، گز کرمانی، شیرینی سنتی حاج خلیفه علی رهبر، وبسایت نیک صالحی

۴- شفافیت در انخاب نام تجاری

هر نام تجاری که ساخته می شود پر واضح است که شرکت باید در نام گذاری آن، اصل شفافیت نام را در نظر بگیرد. ممکن است برخی چالش ها با این سبک نام گذاری کسب و کار در مورد اینکه این نام های تجاری برای از بین بردن سردرگمی و اشتباه در مورد اینکه شرکت از این نام ها برای استفاده رایج و معمول خود و یا توضیح آن استفاده می کند، پیش آید.

چالش های باقوه می تواند شامل این موارد باشد: اگر شما نام تجاری شفاف و واضح برای کسب و کارتان داشته باشید، ممکن است تعدادی زیادی شرکت مشابه نام شما را انتخاب کرده باشند، و یا این نحوه و سبک نام گذاری ممکن است برای برخی از افراد کسل کننده و ملالت آور باشد.

برخی از برندهای محبوب و شناخته شده که از این سبک استفاده کرده اند: Kraft Foods, Best Buy، بانک کشاورزی و نی نی سایت

۵- مد روز و رایج بودن نام تجاری

نام های تجاری مد و باب روز، در بین استارت آپ های نو پا و یا هر کسب و کار جدید، بسیار رایج است. نام های تجاری در این سبک ممکن است web 2.0 نام گذاری شود. تصمیم در مورد انتخاب و یا عدم انتخاب آن نام های مد شده کاملا شخصی و بر عهده شرکت می باشد.

چالش های باقوه می تواند شامل این موارد باشد: با توجه به اینکه در ترند ها احتمال تغییر وجود دارد، این نام گذاری می تواند تاحدودی خطرناک باشد. نام های تجاری مد شده همچنین ممکن است دارای تلفظ و نحوه بیان متفاوت و یا سخت باشد.

برخی از برندهای محبوب و شناخته شده که از این سبک استفاده کرده اند: Cisco, Google، چیلیوری، تاچ سی

۶- استفاده از نام تجاری مخفف شده

این سبک نام گذاری در نام شرکت های رسمی برای ایجاد اختصار در برند شرکت استفاده می شود. از طرف دیگر، برخی از نام ها در این طبقه بندی فقط بر پایه اختصار می باشند بدون استفاده از نام های رسمی طولانی تر در آن.

چالش های بالقوه می تواند شامل این موارد باشد: در این شرایط نیز ممکن است بیش از یک شرکت از این نام مشابه استفاده کنند، هم چنین ممکن است باعث اشتبه و گیج شدن در مخاطب شود اگر هم نام مختصر و کوتاه شده و هم نام رسمی و اصلی شرکت به طور معمول به جای یکدیگر استفاده شوند.

برخی از برندهای محبوب و شناخته شده که از این سبک استفاده کرده اند: UPS, IBM، مپنا

این مهم است که به خاطر داشته باشید نام تجاری کسب و کارتان نقشی محدود در ایجاد یک شرکت موفق و یا برند شرکت ایفا می کند. اگر کسب و کار شما بر پایه ی استحکام، توسعه یافتگی در کسب و کارهای کوچک، موفقیت در دستیابی به خواسته هایتان و یا احترام به این سبک ها در نام گذاری کسب و کارتان دارد به موفقیت دست خواهید یافت.

 

 

 

روش های نامگذاری برند های بزرگ

 

روش های نامگذاری برند های بزرگ

 • ۱- متفاوت یا ساختگی بودن نام تجاری
 • ۲- کلمات اصلی استفاده شده در انتخاب نام تجاری
 • ۳- انتخاب نام بر پایه ی نام مالک کسب و کار
 • ۴- شفافیت در انخاب نام تجاری
 • ۵- مد روز و رایج بودن نام تجاری
 • ۶- استفاده از نام تجاری مخفف شده

 

روشهای نوین بازاریابی ، فروش و تبلیغات در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا آموزش داده شده است. شما می توانید از بخش دوره های آموزشی آنلاین رایگان در زمینه های بازاریابی و فروش ، تبلیغات ، تجارت الکترونیک ، ارز دیجیتال ، سرمایه گذاری و مدیریت شرکت نمایید. همچنین می توانید در کلاس های حضوری و حرفه ای ما در زمینه های فروش و بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت نمایید.

در صورتی که برای گسترش کسب و کارتان با مشکل موجه هستید و نیاز به مشاوره دارید می توانید از بخش سفارش ایده های ما را برای توسعه کسب و کارتان بشنوید و یا برای سفارش خدمات تحقیقات بازاریابی و و فروش یا خدمات تحقیق و توسعه محصولات جدید اقدام نمایید.

 

منابع :

وب سایت آکادمی فروش ایران salesdemy.ir

واحد آموزش فروش و بازاریابی توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت