مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

مدیریت بی انگیزگی در محل کار؛ راه‌حل‌هایی موثر

راه حل های موثر برای مدیریت بی انگیزگی در محل کار کدامند ؟ احتمالا برای همه کارمندان پیش می آید که در برهه ای  انگیزه کافی برای کار کردن ندارند. به هر دلیل انگیزه خود را از دست می دهند. در این شرایط برای حفظ روحیه چه کاری باید کرد ؟ چه روش هایی برای مدیریت بی انگیزگی در محیط کار وجود دارد ؟ در این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

منابع انسانی

مدیریت بی انگیزگی در محل کار؛ راه‌حل‌هایی موثر

به‌طور کلی‌، یک قانون وجود دارد که باید همیشه آن را مورد توجه قرار دهید: «به سختی می‌توان در روزهای سخت و بدون انگیزه به اندازه روزهای خوش و باانگیزه‌، ‌مولد و مفید کار کرد. با پذیرش این قانون باید تلاش چند برابری برای کار کردن در شرایط سخت مبذول داشت.» اگر شما این قانون را به ویژه در شرایط سخت به یاد داشته باشید‌، ‌آن گاه قادر خواهید بود با کمترین انگیزه ‌بهترین عملکرد را ارائه دهید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که روزی را به کندی و بی‌حالی آغاز کرده باشید‌، اما با ایجاد هیجان و انگیزش مضاعف‌، آن روز را به بهترین نحو به پایان رسانده‌اید.

آنچه در این میان به شما کمک می‌کند‌، انگیزه درونی‌تان است که توانایی‌های شما را به حداکثر ممکن می‌رساند. فرقی نمی‌کند برای خودتان کار می‌کنید یا برای یک شرکت و سازمان. ‌در هر صورت روزهایی برای شما وجود دارند که طی آنها ‌پیچیدگی‌های بسیاری برای شما روی می‌دهد که فقط با مدیریت درست می‌توان آنها را پشت سر گذاشت.

برای بسیاری از ما ‌این خود اشتباهات هستند که موجب کاسته شدن از انگیزه‌هایمان شده و همه چیز را برای ما تیره و تار می‌سازند و با بیرون ریختن این اشتباهات از ذهن است که می‌توان بر سطح انگیزه‌ها افزود و شرایط را بهبود بخشید. گاهی اوقات خوب است که در اندیشه‌ها و تخیلات خود غرق شده و به افکار خود اجازه پرواز دهید. در بسیاری مواقع که انگیزه خود را از دست می‌دهید، با استفاده از این تکنیک می‌توانید روز بهتری داشته باشید.

بعضی وقت‌ها‌، ‌حالت بی‌انگیزگی و رخوت آن چنان قوی است که با هیچ ترفندی نمی‌توان آن را انکار کرد، اما می‌توان آن را به نحو مطلوب مدیریت کرد. من خودم در چنین شرایطی‌ ‌سعی می‌کنم به ذهن خود استراحت مطلق دهم و فارغ از عقل سلیم و منطق‌گرایی‌، ‌به همه چیز نگاه کنم. بستن چشم‌ها‌، لم دادن به صندلی راحتی و یک خواب کوتاه می‌تواند چاره ساز باشد.

در این روزها‌، ‌به افکار و احساسات خود اجازه دهید شما را به هر جا که می‌خواهد‌ ببرد. پس از چند دقیقه خواهید دید که از حجم حملات افکار و احساسات منفی کاسته خواهد شد و بی انگیزگی و رخوت جای خود را به آرامش و انرژی خواهد داد. پس از خروج انرژی های منفی خواهید توانست به زندگی روزمره خود بازگردید و با توان کافی، ‌کارهایتان را انجام دهید.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید. ما در دلیران دنا این امکان را برای شما فراهم کردیم تا به کامل ترین علوم روز در زمینه کسب و کار خودتان به آسانی و کاملا رایگان دسترسی داشته باشید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید. با دلیران همراه شوید .

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

نویسنده: کارل استایب

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Work Happy Now

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت