مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

مدیریت چالش‌های کاری با تقویت شادکاری

آیا مدیریت چالش‌های کاری با تقویت شادکاری ممکن است ؟ چگونه می توان با تقویت شادکاری چالش ها را مدیریت کرد ؟ تقویت روحیه شادی در اطراف چگونه باعث افزایش کارایی آنها در محیط کار می شود ؟  چگونه با تقویت شادکاری می توان به مصاف چالش‌های کاری‌تان رفت ؟ در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته می شود. در بخش آموزش وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) سایر مقالات در این زمینه موجود است.

منابع انسانی

مدیریت چالش‌های کاری با تقویت شادکاری

آیا باید تمام قواعد و ساختارهای پیشین را دگرگون ساخت و طرحی نو درانداخت؟ یا اینکه باید با احتیاط عمل کرد و بی‌گدار به آب نزد؟در پاسخ به این سوالات باید گفت این مسائل بستگی به فاکتورهای متعددی دارد که در طول زمان خود را نشان می‌دهند از جمله میزان آمادگی و تطبیق‌پذیری افراد در قبال تحولات و دگرگونی‌ها و درصد محافظه‌کاری آنها، امنیت مالی و آسیب‌ناپذیری افراد در برابر تلاطم‌های در آمدی و مالی، حمایت یا عدم حمایت خانواده و دوستان از تغییر و میزان علاقه‌مندی و اشتیاق فردی هر کس برای شروع یک سفر پر ماجرا و تا حد زیادی پیش‌بینی‌نشده.

نکته حائز اهمیت دیگر در این زمینه مربوط می‌شود به داشتن برنامه درست و مطلوب برای مقابله با چالش‌های پیش‌بینی‌شده و همچنین مشکلات و چالش‌های پیش‌بینی‌نشده و غیرمترقبه. شما باید به درستی بدانید که چگونه باید با منتقدان و مخالفان هر گونه تغییر در زندگی‌ کاری‌تان مواجه شوید و به انتقادات و مخالفت‌های آنان پاسخ گویید (این افراد می‌توانند اعضای خانواده و دوستان‌تان یا مافوق و زیردستان شما باشند).

از سوی دیگر شما باید حتما خود را برای تحمل محدودیت‌ها و مشکلات مالی ناشی از تغییر دادن مسیر زندگی و کارتان آماده کنید. به‌طور کلی از شواهد و قرائن چنین برمی‌آید که هیچ مسیر واحدی برای شناسایی و هویدا کردن گوهر درون‌تان وجود ندارد چراکه زندگی شما نه یک چیز خطی و کلیشه‌ای بلکه چیزی ارگانیک و زنده است که باید با چشم باز و فکر آماده وارد کارزارهای آن شد.

هر شغلی با تمام ویژگی‌های منفی و سختی که دارد به‌طور حتم در بردارنده ابعاد و خصوصیات مثبتی نیز هست که تقویت آنها از طریق شادکاری می‌تواند به افزایش علاقه‌مندی افراد نسبت به شغلی که دارند منتهی شود.

در ادامه به یکسری پرسش کلیدی در ارتباط با مقصد و مقصود افراد از ایجاد تغییر در زندگی‌شان و حرکت کردن آنها اشاره می‌کنیم که یافتن پاسخ‌های قانع‌کننده برای آنها می‌تواند به شما در هویدا ساختن هرچه بهتر گوهر درون‌تان و مهم‌تر از آن کسب موفقیت‌های ناشی از تحقق این هدف کمک کند. بنابراین سعی کنید با دقت و حساسیت کافی به این سوالات پاسخ گویید:

• شما تا چه حد با ریسک کردن و آزمودن چیزهای جدید در کارتان به راحتی و با کمال میل برخورد می‌کنید؟

• بزرگ‌ترین و دشوارترین موانع پیش روی شما در کارتان کدامند؟

• چه اقداماتی برای برداشته شدن این موانع باید انجام شود؟

• اگر شما در زندگی‌ کاری‌تان با موانع مختلف روبه‌رو شدید، چگونه آنها را از میان برداشته‌اید؟

• چه اتفاقی افتاده اگر موانع پیش روی خود را برنداشته‌اید؟

• آیا کسانی که دوستشان دارید در مسیر ایجاد تغییر از شما حمایت کرده‌اند یا با شما به مخالفت برخاسته‌اند؟

• شما چگونه خود را برای ایجاد تغییر در کار و زندگی‌تان آماده می‌کنید؟

• آیا آماده تغییر دادن رویکردها هستید؟

• آیا می‌دانید در پایان فرآیند تغییر، کجا و در چه موقعیتی خواهید بود؟

ما در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا اهداف بزرگی را دنبال می کنیم. به دنبال آباد سازی ایران عزیز ، توسعه اقتصاد کشور ، افزایش فروش شرکت های تولیدی و خدماتی داخلی ، افزایش سطح سواد عمومی مدیریت و دانش تجارت و کسب و کار مردم عزیزمان ، توسعه تجارت الکترونیک ، بهبود محیط کسب وکار ، گسترش تحقیق و توسعه ، افزایش کار آفرینی و سطح خلاقیت و نوآوری در سازمان های ایرانی هستیم. مقالاتی که توسط ما نوشته شده اند یا گردآوری شده اند با دقت و وسواس انتخاب شده اند  و موارد کلیدی در توسعه شرکت های ایرانی و ابادنی کشور در نظر گرفته شده اند. شما می توانید تمام این مقالات مطالعه کنید و در نهایت فقط این احساس خوب آموختن علوم مفید را خواهید داشت.

 

شما می توانید از بخش سفارش خدمات ، در زمینه های مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، مشاوره نوآوری و ایده پردازی ، تحقیق و توسعه ، مشاوره منابع انسانی ، مشاوره سرمایه گذاری و خدمات تجارت الکترونیک را سفارش دهید.

 

برای انتشار مجدد مقالات این وب سایت ذکر منابع و درج لینک به سایت ما (توسعه تجارت دلیران دنا) الزامی است.

منابع:

 

نویسنده: کن رابینسون

مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی

کتاب Finding Your Element

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت