مشاوره مدیریت و کسب و کار

منافع بازاریابی محتوا برای کسب و کار های کوچک

منافع بازاریابی محتوا برای کسب و کار های کوچک : بازاریابی محتوا بخش مهمی از بازاریابی مدرن است. نیاز به جذب مشتریبر اساس محتوای غنی که تولید می شود. در دناکو می توانید توضیحات کاملی درر مورد روش های بازاریابی محتوا مشاهده نمایید. برای کسب‌وکارهای کوچک و محلی، رقابت با کسب‌وکارهای بزرگ که در سطح ملی فعالیت می‌کنند، دشوار خواهد بود؛ هرچند که بازاریابی محتوا می‌تواند به کسب‌وکار کوچک شما کمک کند تا توجه مخاطبان را جلب کند و جای خود را در گوشه‌های (Niches) مرتبط با صنعت بیابد. بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی است که شامل خلق و توزیع محتوای ارزشمند و مرتبط با مخاطبان آتی شماست و با این هدف اجرا می‌شود که مصرف‌کننده را به یک اقدام (کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند، ارائه اطلاعات شخصی مانند ایمیل و شماره تماس، خرید محصول و…) تشویق کند.

 

منافع بازاریابی محتوا برای کسب و کار های کوچک

منافع بازاریابی محتوا برای کسب و کار های کوچک

بازاریابی محتوا این فرصت را به شرکت شما می‌دهد تا نه‌تنها دامنه کسب‌وکارتان را وسعت ببخشید، بلکه برای خودتان اعتبار ایجاد کنید و به موقعیت یک رهبر قابل اعتماد در بازار دست یابید. در ادامه به مرور برخی از منافع مستقیم بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارهای کوچک می‌پردازیم:

بازاریابی محتوا برای سایت شما ترافیک ایجاد می‌کند

۱) بازاریابی محتوا برای سایت شما ترافیک ایجاد می‌کند: اغلب صاحبان کسب‌وکار اینترنتی به این واقعیت آگاه هستند که وجود بازدیدکننده از سایت‌شان، برای بقای کسب‌وکار آنها حیاتی است. بازاریابی محتوا کمک می‌کند تا جریان ترافیک مفید به سوی سایت شما سرازیر شود. وقتی مشتریان بالقوه مشکلی دارند یا به دنبال تامین نیاز خاصی هستند، در محیط وب به دنبال راه‌حل می‌گردند. فراهم‌کردن آن راه حل در قالب یک پست اطلاع‌رسانی، یک فایل راهنما یا حتی یک مطلب سرگرم‌کننده به این معناست که مشتریان برای بازدید از سایت شما تمایل نشان خواهند داد و بدین ترتیب این احتمال وجود دارد که در آینده نیز برای یافتن راه‌حل مشکلات‌شان به شما مراجعه کنند. مخاطبان عاشق این هستند که محتوا دقیقا برآورده‌کننده نیازها یا علائق خاص آنها باشد به همین دلیل است که محتوای شخصی‌سازی شده توسط ۶۸ درصد از مشتریان موردتوجه قرار می‌گیرد. با ایجاد محتوای شخصی‌سازی شده برای سایت‌تان که به ارائه راه‌حل برای مشکلات و رفع نیازهای مخاطبان می‌پردازد، می‌توانید اعتماد آنها را جلب کنید و خودتان را به‌عنوان حلال مشکلات‌شان به آنها بشناسانید.

بازاریابی محتوا به آگاهی برند کمک می‌کند

۲) بازاریابی محتوا به آگاهی برند کمک می‌کند: اگر به‌طور مداوم به انتشار محتوای دست اول و منحصربه‌فرد بر روی سایت‌تان بپردازید و آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، فرصت‌های بیشتری را خلق خواهید کرد که مخاطب هدف‌تان نام و محتوای تولیدشده توسط شما را ببیند. علاوه‌بر این، اگر بتوانید مخاطب‌تان را خشنود سازید، احتمال بیشتری وجود دارد که آنها نام‌تان را به دوستان و دنبال‌کنندگان‌شان هم بگویند که به شما کمک خواهد کرد دامنه مخاطبان‌تان را افزایش بدهید.

افزون بر موارد فوق، بازاریابی محتوا می‌تواند به شما کمک کند ارتباطات‌تان را افزایش بدهید. اگر محتوای شما باکیفیت باشد، افراد در سایت‌ها و وبلاگ‌های خود به مطالب شما لینک خواهد داد. شاید قرارگیری در رتبه‌ای بهتر از رتبه سایت شرکت‌های مشهور کار سختی باشد، اما لینک‌سازی به شما کمک می‌کند که در محیط وب بیشتر دیده شوید و همین به بهبود رتبه شما در نتایج جست‌وجوی حاصل از کلیدواژه‌های مهم در موتورهای جست‌وجو مانند گوگل، بینگ و… کمک خواهد کرد.

بازاریابی محتوا می‌تواند مخاطبان علاقه‌مند را افزایش دهد

۳) بازاریابی محتوا می‌تواند مخاطبان علاقه‌مند را افزایش دهد: هرقدر بتوانید افراد بیشتری را جذب کنید تا از سایت‌تان بازدید کنند، احتمال اینکه این بازدیدکننده‌ها به مخاطبان علاقه‌مند (Lead) و حتی مشتری تبدیل شوند، بالاتر خواهد رفت. حتی در مورد کسب‌وکارهای کوچک، مشتریان هنگام اتخاذ تصمیم خرید به محتوای سایت یا وبلاگ توجه می‌کنند. افراد می‌خواهند قبل از خرید تا می‌توانند اطلاعات کسب کنند و راجع به محصول بدانند. علاوه‌بر این، تولید محتوای مرتبط با محصول یا خدمات شرکت به مخاطبان شما کمک خواهد کرد به درستی بفهمند که از معامله با شما چه چیزهایی به‌دست خواهند آورد. بازاریابی محتوا همچنین می‌تواند به شما کمک کند به یک رهبر مورداعتماد در بازار تبدیل شوید و این یک واقعیت است که مصرف‌کنندگان از افراد و کسب‌وکارهایی خرید می‌کنند که به آنها اعتماد دارند. با استفاده از بازاریابی محتوا در واقع به مشتریان و مخاطبان خود نشان می‌دهید که در حوزه تخصصی خود یک فرد حرفه‌ای هستید و دقیقا می‌دانید راجع به چه چیزی حرف می‌زنید. همین باعث می‌شود مشتریان به شما به چشم یک گزینه مطمئن برای خرید نگاه کنند.

بازاریابی محتوا شما را به رهبر جریان فکری تبدیل می‌کند

۴) بازاریابی محتوا شما را به رهبر جریان فکری تبدیل می‌کند: هرقدر بیشتر خودتان را به‌عنوان یک فرد مطلع و باسواد در حوزه فعالیت‌تان به دیگران بشناسانید، آنها بیشتر به شما به چشم یک متخصص یا فرد صاحب‌نظر نگاه خواهند کرد، به‌ویژه اگر برای مخاطبان خود محتوایی با کیفیت بالا تولید کنید که به حل مشکلات‌شان کمک کند. به‌دست آوردن عنوان رهبر فکری، همواره اتفاق مثبتی است زیرا شما در جایگاهی قرار می‌گیرید که نه‌تنها افراد به شما گوش می‌دهند، بلکه برای یافتن پاسخ سوالات‌شان اول از همه به شما مراجعه می‌کنند. این موضوع برای کسب‌وکارهای کوچک، اهمیت ویژه‌ای دارد. این به مخاطبان شما نشان می‌دهد که به اندازه برندهای بزرگ‌تر دارای آگاهی هستید و می‌توانید برای مشتریان تجارب شخصی شده و منحصر به‌فردی رقم بزنید.

بازاریابی محتوا، مخاطب را دلبسته می‌کند

۵) بازاریابی محتوا، مخاطب را دلبسته می‌کند: اگر محتوایی جذاب تولید کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که مخاطبان به آن پاسخ بدهند و همین امر درها را به روی شما باز می‌کند تا بتوانید آنها را به کسب‌وکار خود دلبسته کنید. محتوای جذاب این فرصت را در اختیارتان می‌گذارد تا از طریق سرگرم کردن مخاطبان یا پاسخ به سوال مهمی که در ذهن داشته‌اند، آنها را بیش از حد تصورشان خشنود سازید.علاوه‌بر این محتوای جذاب، سایر افراد صاحب‌نظر را نیز به سوی خود جذب می‌کند تا راجع‌به آن موضوع به بحث و تبادل نظر بپردازند. همین امر به گسترش شبکه ارتباطی شما کمک می‌کند و ارتباطات قوی‌تری را برایتان به ارمغان می‌آورد.

بازاریابی محتوا نسبت به روش‌های سنتی بازاریابی هزینه کمتری دارد

۶) بازاریابی محتوا نسبت به روش‌های سنتی بازاریابی هزینه کمتری دارد: امروزه اثبات شده است که بازاریابی محتوا در مقایسه با روش‌های بازاریابی سنتی به مراتب هزینه کمتری دارد. تولید مخاطب علاقه‌مند با استفاده از روش‌های بازاریابی جاذبه‌ای یا درونگرا (Inbound Marketing) به‌طور معمول نصف روش‌های بازاریابی دافعه‌ای یا برونگرا (Outbound Marketing) هزینه دارد. علاوه‌بر این، به‌کارگیری رویکردهای جاذبه‌ای مانند بازاریابی محتوا به معنای آن است که بازدهی اقدامات بیشتر است زیرا در این حالت این مشتریان هستند که به سراغ شما می‌آیند، نه اینکه شما سراغ آنها می‌روید؛ درحالی که آنها می‌دانند با هدف تبلیغات و فروش با آنها ارتباط برقرار کرده‌اید.

 

کامل ترین مقالات فروش و بازاریابی را در دناکو مطالعه نمایید. بخش آموزش های دناکو جدید ترین و بروز ترین مقالات را در زمینه های بازاریابی ، فروش ، مدیریت تکنولوژی ، مدیریت کسب و کار ، مدیریت نوآوری  منابع انسانی و تحقیق و توسعه را فراهم کرده است. شما می توانید این مقالات را رایگان مطالعه نمایید یا در دوره های تخصصی دناکو شرکت نمایید.

لیست تمامی مقالات بازاریابی و فروش دناکو را می توانید در بخش زیر پیدا کنید. در لیست زیر تمامی مقالات بازاریابی و فروش دناکو بصورت هفتگی به روز رسانی می شود.

 

سایر مقالات وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا در زمینه سئو و بهینه سازی  سایت را می توانید از بخش زیر دنبال نمایید.

 

منابع :

  • دنیای اقتصاد -مترجم:  سیدساجد متولیان
  • Entrepreneur
  • واحد فروش دناکو

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت