مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

نتایج مثبت استرس

آیا استرس می تواند نتایج مثبت داشته باشد ؟ نتایج مثبت استرس چه هستند ؟ چگونه می‌توان از استرس به‌طور موثری سود برد ؟ چگونه می توان از انرژی موجود در استرس استفاده کرد و به موفقیت رسید ؟ این مقاله از وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو) این موضوع بررسی می شود.

منابع انسانی

نتایج مثبت استرس

توسعه استراتژی

هدف از داشتن استرس این است که افراد بتوانند از حوادث به آرامی عبور کنند. انسان‌ها هرگز خلاقانه‌تر از زمانی نیستند که تحت استرس قرار می‌گیرند؛ زیرا تقریبا هرکاری می‌کنند تا از استرس خلاص شده و بار دیگر آرامش را تجربه کنند. اگر نسبت به استرس واکنش شدیدی نشان دهید مطمئنا میزان آن بیشتر شده و مشکلات جدی‌تری پیش می‌آید که حل و فصل آنها هم کار ساده‌ای نیست.

برای اینکه بتوان از استرس به‌طور موثری سود برد باید با حفظ آرامش، به استفاده از بهترین استراتژی‌هایی فکر کرد که از شدت درگیری‌ها و مشکلات بکاهد همچنین موفقیت و پیشرفت فرد را تضمین کند. هر اندازه استراتژی‌های بیشتری یاد بگیرید و به‌کار ببرید برای مواجهه با چالش‌های احتمالی در آینده، از آمادگی بیشتری برخوردار خواهید بود و میزان موفقیت را افزایش می‌دهید.

دیگران را به نوعی درگیر مشکلات خود کنید

هنگامی که افراد استرس بیش از حدی را متحمل می‌شوند، مجبور هستند تا برای درخواست کمک، یاری، مشاوره و حل مشکلات از دیگران کمک بخواهند. افراد موفق در این زمینه همکاری‌های لازم را انجام می‌دهند، اما هرگز خود را تحت فشار فردی که قرار است تمام پاسخ‌ها را بداند قرار نمی‌دهند. زمانی که با دیگران ارتباط برقرار می‌کنید و آنها را در چالش‌های خود درگیر می‌کنید نه‌تنها سریع‌تر و کارآمدتر می‌شوید، بلکه متوجه چگونگی حل و فصل مشکلات از سوی دیگران نیز می‌شوید. در واقع این یک هدیه ارزشمند است که می‌توانید راهکار‌های جدیدی را برای رفع مشکلات احتمالی بیاموزید. مشکلاتی که پیش از این، حتی به عنوان مشکلات به آنها فکر هم نمی‌کردید. علاوه‌بر این زمانی که فشار استرس را با دیگران قسمت می‌کنید، احتمال اینکه بیش از حد خسته و فرسوده شوید به مراتب کمتر است.

طرز فکر مثبت ایجاد کنید

هیچ عاملی بیشتر از یک طرز فکر منفی که به علت قرار گرفتن در شرایط تنش‌زا به وجود می‌آید، مانع موفقیت افراد نمی‌شود. اگر می‌خواهید از استرس به بهترین نحو استفاده کنید، باید از سیگنال استرس به‌عنوان یادآوری‌ها کمک بگیرید تا بتوانید تفکر مثبتی را برگزینید پیش از اینکه زمان کافی در اختیار داشته باشید تا درباره تجارب خود احساس منفی پیدا کنید. اینکه از استرس برای موارد مثبت یا منفی استفاده کنید به خود فرد بستگی دارد.

چگونگی پاسخ به اتفاقات پیرامون یک انتخاب است. نتیجه داشتن طرز فکر منفی یا شکست خورده هرگز اتفاقات خوب و مثبتی نیست. به همین دلیل، لحظاتی که استرس را تجربه می‌کنید، به اندازه‌ای اعتقادات مثبت را در خود تقویت کنید تا بتوانید تمرکز کافی بر یافتن راه‌حل‌های ممکن برای حل مشکلات را داشته باشید.

با استفاده از منوی آموزش وب سایت دناکو (دلیران دنا) می توانید به بانک مقالات آموزشی با هزاران مقاله رایگان در زمینه مدیریت ، کسب و کار ، فروش ، موفقیت ، کارآفرینی و  سایر زمینه های کسب و کار دسترسی داشته باشید. مشاوره بازاریابی و فروش ، طراحی سایت ، مشاوره سرمایه گزاری ، تحقیق و توسعه ، طرح کسب و کار و کارآفرینی را می توانید در دناکو دنبال نمایید.

حرکت خود و شرکتتان را به سمت موفقیت و بزرگی  آغاز کنید.

  • بزرگترین پایگاه مقالات مدیریت و کسب و کار در دلیران دنا
  • بزرگترین شبکه مشاوره کسب و کار و فروش در دلیران دنا
  • سامانه های تخصصی فروش و توسعه تجارت در دلیران دنا

انتشار مجدد مقالات وب سایت دلیران دنا برای گسترش علم مدیریت  و کسب و کار با ذکر منبع (توسعه تجارت دلیران دنا) مجاز است. فروش این مقالات به هر طریقی اکیدا ممنوع است و صرفا انتشار رایگان مقالات دلیران دنا مجاز است.

 

منابع این مقاله :

 

مترجم: هوتسا عسکری نسب

Entrepreneur 

وب سایت دنیای اقتصاد

وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت