مشاوره مدیریت و کسب و کار

جدیدترین الگو های بازاریابی : بازاریابی شرکت خود را متحول کنید

جدیدترین الگو های بازاریابی : بازاریابی شرکت خود را متحول کنید : دناکو : با این روش های نوین بازاریابی می توانید بازاریابی شرکت خود و در نتیجه فروش خود را متحول کنید. امروزه در بازارهاي گوناگون كسب‌وكار، تمركز زيادي بر بهبود كارآيي و اثربخشي تلاش‌هاي بازاريابي وجود دارد. شركت‌ها در جست‌وجوي روش‌هايي نوين براي انجام بهينه اين وظايف خطير در راستاي كاهش هزينه‌ها و افزودن ارزش به محصولات و خدمات خويش هستند.

جدیدترین الگو های بازاریابی : بازاریابی شرکت خود را متحول کنید

جدیدترین الگو های بازاریابی : بازاریابی شرکت خود را متحول کنید

پژوهشگران قصد دارند خرید رفتن را در آینده به تجربه‌ای ویژه تبدیل کنند. برای این کار، رهگذران قادر خواهند بود که محصولات پشت ویترین را با حرکات دست و صورت کنترل کنند. دوربین‌ها وضعیت‌های دست، صورت و چشمان خریداران را به صورت سه‌بعدی تصویربرداری می‌کنند و‌آنها را به دستوراتی برای سفارش و خرید کالا تبدیل می‌کنند. این دستورات حتی در زمانی که مغازه تعطیل است نیز قابل اجرا خواهند بود.

یا برای مثال ویترین‌های تعاملی فروشگاه‌های آدیداس به عنوان یک صفحه لمسی تمام عیار این امکان را به شما می‌دهند تا با انتخاب کالای مورد نظر، در ابعاد واقعی آن را مستقیما به گوشی هوشمند خود منتقل کرده و از موبایل خود به عنوان یک کارت خرید استفاده کنید. امکان‌ ذخیره کالا برای خرید در آینده و افزودن آن به فهرست علاقه‌مندی‌ها، اصلاح جزئیات مربوط به یک محصول (مانند تغییر رنگ) و حتی به اشتراک‌گذاری تجربه خرید خود با دوستان در رسانه‌های اجتماعی یا از طریق رسانه‌ ایمیل به آنها نیز در این سیستم تعریف شده است. فروشگاه‌های مردم نهاد مصرف‌کنندگان در چنین آشفته‌بازاری اقبال فراوانی برای خرید محصولات دست‌ساز و خوش قیمت دارند؛ دست‌سازه‌هایی که هر یک ماجرایی شنیدنی پشت لوای ظاهری خود دارد. از نحو ساخت آن گرفته تا اینکه مثلا از چه چیزی الهام گرفته شده است.

بازاریابی روایتی

مطابق آنچه که از بازاریابی روایتی آموخته‌ایم، شنیدن داستان و روایتی از محصول، ما را برای خرید آن علاقه‌مند می‌کند. خرده‌فروشی آنلاین اتسی (ETSY) با درک این موضوع توانسته به خوبی از رقبا پیش افتد و محصولاتی متمایز با قیمت مناسب را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. ضمن آنکه ابتکار این شرکت موجب رونق اقتصاد خانوارها نیز می‌شود، چرا که شما می‌توانید محصولات طراحی خود را در آن به فروش برسانید. «آن هم با کمترین بها» این شعار فروشگاه‌های مردم نهاد مثل اتسی است. فروشگاه‌های سبز (Eco-malls) محیط زیست به طور فزاینده‌ای به مساله‌ای حیاتی و بسیار مهم برای جهانیان تبدیل شده است.

سیستم بازاریابی مدرن

هدف سیستم بازاریابی مدرن، بیشینه ساختن مصرف یا صرفا جلب رضایت مشتری به هر قیمتی نیست، بلکه آرمان آن ارتقای کیفیت زندگی هم از بعد کمیت و کیفیت کالاها و هم از منظر حفظ و ارتقای محیط زیست بشر است. این اندیشه به پیدایش مفهوم «بازاریابی سبز» انجامید. نیاز و میل روزافزون مشتریان به استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست، شرکت‌ها را به دخیل کردن موضوعات و ملاحظات زیست‌محیطی در راهبردهای بازاریابی وادار کرده است. از این میان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای موسوم به اکومال (Eco-Mall) اندک اندک پدیدار می‌شوند و طرفداران بسیاری را دست و پا می‌کنند.

شدت یافتن رکود اقتصادی

بحران‌های زیست محیطی از سویی تاثیر مستقیمی بر شدت یافتن رکود اقتصادی می‌گذارند. در این بین پروژه‌ای در سنگاپور به نام ویوو سیتی (Vivo-city) افتتاح شده است که به حق تجربه زندگی در یک سبز شهر مدرن را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. تمام محصولات این خرده‌فروشی از نوع محصولات سبز و دوستداران محیط زیست هستند و این خرده‌فروشی از اولین اکومال‌ها در دنیا به شمار می‌رود. وبلاگ شاپ‌ها با ظهور اینترنت، ایده‌ها و نظرات مختلفی در خصوص روش‌های استفاده بهینه از قابلیت‌های آن مطرح شد. یکی از مهم‌ترین آنها ایده استفاده از اینترنت برای معاملات و خرید و فروش‌هایی بود که پیش از آن به صورت نقدی صورت می‌گرفت. برای سربلندی در این آشفته‌بازار، نیازی نیست که یک ابرفروشگاه یا چیزی شبیه به این داشته باشید، چرا که نمونه‌هایی از فروشگاه‌های این چنینی که بر اثر رکود اقتصادی کمر خم کردند، وجود دارد.

خرده‌فروشی‌های وبلاگی

برای مثال به تازگی روندی در میان وبلاگ‌ها به راه افتاده است که نام این پدیده‌ را وبلاگ شاپ گذاشته‌اند. این خرده‌فروشی‌های وبلاگی محصولات صاحبان خود را در معرض نمایش و فروش قرار می‌دهند. وبلاگ شاپ‌ها در مقایسه با وب‌سایت‌های فروش اینترنتی از وسعت کمتری برخوردار هستند و عمدتا تنها به فروش محصولات اختصاصی می‌پردازند. محصولات قابل ارائه در این فروشگاه‌ها می‌تواند از لوازم مستعمل شخصی تا دست سازه‌های شخصی افراد را در برگیرد. اهمیت وبلاگ‌ شاپ‌ها در کم‌هزینه‌ بودن و قابلیت منحصر به فرد آنها در درآمدزایی برای خانوار است.

فروشگاه‌های اینترنتی

جالب است بدانید که پیر امیدیار، موسس ایرانی الاصل ایی‌بی، کار خود را در این سایت ابتدا با فروش کیک‌های دستپخت همسرش آغاز کرد و رفته رفته با رونق کسب‌وکار، دامنه فعالیت‌خود را گسترده‌تر کرد تا به امروز که ایی بی یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان لقب گرفته است. فروشگاه‌های اشتراک کالا یکی از نوآورترین و خلاق‌ترین خرده‌فروشی‌های آنلاین جهان، فروشگاه‌ شو دزل (Shoe Dazzle) از تولیدکنندگان کیف و کفش زنانه است. این شرکت استراتژی فروش منحصر به فردی دارد. راهبرد خرده‌فروشی این شرکت بر مبنای اشتراک است، درست مانند اشتراک ماهانه مجلات و مطبوعات، با این تفاوت که این بار به اشتراک کیف و کفش درمی‌آیید! به این ترتیب که در ابتدا یک آزمون آنلاین سلیقه‌سنجی از شما به عمل می‌آید و متناسب با سلیقه شما، در ابتدای هر ماه تعدادی محصول در معرض دیدتان قرار می‌گیرد. خرید از این فروشگاه بیشتر شبیه انتخاب یک هدیه است تا خرید! و تجربه‌ای جالب، متفاوت و ارزان است! بنابراین کافی است با پرداخت یک حق اشتراک ناچیز، هر ماه کیف و کفش‌هایی متناسب با سلیقه‌ خود تحویل بگیرید.

 

سایر مقالات دناکو را می توانید در بخش آموزش های دناکو مطالعه کنید : برخی از این مقالات در زیر لیست شده اند.

****

بازاریابی نوین از دیدگاه فیلیپ کاتلر : آینده محتمل : دناکو : در این پست آینده صنعت بازاریابی از دیدگاه فیلیپ کاتلر Philip Kotler را بررسی می کنیم.

****

 

جدیدترین الگو های بازاریابی

بازاریابی شرکت خود را متحول کنید : دناکو : با این روش های نوین بازاریابی می توانید بازاریابی شرکت خود و در نتیجه فروش خود را متحول کنید.

****

راهنمای کامل ممیزی بازاریابی در ایران : دناکو : در این پست به معرفی کامل روش ممیزی بازاریابی و شیوه اجرای آن در ایران می پردازیم . مقالات کامل مربوط به بازاریابی و ممیزی بازاریابی را می توانید در بخش آموزش های دناکو مشاهده کنید.

****

دناکو : در این مقاله به بررسی ممفهوم نزدیک بینی بازاریابی در میان بازارگراری اروزه می پردازیم. سایر مقالات بازاریابی و فروش را می توانید در بخش آموزش دناکو مشاهده نمایید. مفهوم «نزدیک‌بینی بازاریابی» را «تئودور لویت» در سال 1960 معرفی کرد. شاید به راحتی بتوان گفت نزدیک بینی بازاریابی لویت، کمک بزرگی به ادبیات بازاریابی کرده است.

****

جلوی شکست بازاریابی را از ابتدا بگیرید : دناکو : در این مقاله به بررسی بزرگترین اشتباهات بازاریابی و راه های مقابله با آنها می پردازیم . سایر مقالات بازاریابیو فروش را می توانید در بخش آموزش وب سایت دناکو مشاهده نمایید.

****

روش های تبدیل مشتری بالقوه به مشتری حقیقی : با این راهکار های می توانید مشتریان باقوه خود را به مشتریان حقیقی محصولات و خدماتتان تبدیل نمایید. مقالات کامل بازاریابی و فروش را می توانید در بخش آموزش بازاریابی و فروش دناکو مطالعه نمایید.

 

کامل ترین مقالات فروش و بازاریابی را در دناکو مطالعه نمایید. بخش آموزش های دناکو جدید ترین و بروز ترین مقالات را در زمینه های بازاریابی ، فروش ، مدیریت تکنولوژی ، مدیریت کسب و کار ، مدیریت نوآوری  منابع انسانی و تحقیق و توسعه را فراهم کرده است. شما می توانید این مقالات را رایگان مطالعه نمایید یا در دوره های تخصصی دناکو شرکت نمایید.

 

لیست تمامی مقالات بازاریابی و فروش دناکو را می توانید در بخش زیر پیدا کنید. در لیست زیر تمامی مقالات بازاریابی و فروش دناکو بصورت هفتگی به روز رسانی می شود.

 

برای دریافت مقالات بیشتر ما را در تلگرام دنبال نمایید.

 

منبع :

  • دوماهنامه توسعه مهندسی بازار
  •  دناکو

One Response to جدیدترین الگو های بازاریابی : بازاریابی شرکت خود را متحول کنید

  • مطالبتون عالی و روان و قابل فهم بود.این بهترین ویژگی کارشماست.مخاطب شناسی شما خوبه.از خدا براتون بهترین آرزوها رو دارم.متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت