مشاوره مدیریت و کسب و کار
  
  

فروش تضمینی

سرمایه گذاری دلیران دنا

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند برای افزایش فروش و بهره وری بازاریابی تلفنی در این مقاله توضیح داده  شده اند. بازاریابی تلفنی روشی کم هزینه و تقریبا تاثیر گذار است که برای رقابت در بازار ضروری است. تکنیک های بازاریابی تلفنی در بخش های دیگر وب سایت دلیران دنا (دناکو) توضیح داده شده اند.

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

 • گام اول: قدرتمندانه شروع کنیم
 • گام دوم: در طول تماسهای تلفنی خود پشت رقبایتان صفحه نگذارید
 • گام سوم:  به دیگران انگ بزنید، اما انگ مثبت
 • گام چهارم: اهداف مکالمه را تنظیم و با گوش دادن فعال تحت کنترل قرار بگیرید.
 • گام پنجم: بایستید و مذاکره کنید
 • گام ششم: در طول تماس روی برخی موارد به شکلی معقول تأکید کنید

گام اول: قدرتمندانه شروع کنیم

همواره تماسهای تلفنی خود را با یک سبک و سیاق اثرگذار و کلمات مناسب و مثبت شروع کنید. در یک مطالعه که  به منظور درک چگونگی افزایش میزان انعام پیش‌خدمت‌های یک هتل انجام شد؛ محققان در کمال تعجب دریافتند تنها کاری که لازم است خدمه هتل انجام دهند، آغاز مکالمه‌ و گفت و گو با جمله ای مثبت است. زمانی که میهمانان هتل درب اتاق را بروی پیش خدمتان باز میکردند، آنها با تبسمی شیرین و وقت به خیرگویان مژده هوایی دلچسب را به میهمانان میدادند. البته این جملات بسته به شریط میتواند متفاوت باشد، و آنچه اهمیت دارد اظهار نظرهای مثبت و توجه به قدرت نهفته در واژگان است. به همین سادگی و با همین اقدام، انعام آنها تا ۲۷٪ افزایش یافت.
اما این نکته چه فایده ای برای شما دارد؟ هرگز مکالمات و مذاکره های خود را با صحبتهای منفی مثل گفت و گو درباره‌ی بدی آب و هوا، آلودگی، معضلات اجتماعی، ترافیک یا مشغله‌ی زیادتان شروع نکنید.

گام دوم: در طول تماسهای تلفنی خود پشت رقبایتان صفحه نگذارید

بزرگ‌ترین اشتباه و اقدام خودمخرب در یک تماس تلفنی فروش این است که پشت رقیبان بدگویی کنید. بر اساس یافته های روانشناسی و پدیده موسوم به انتقال همزمان خصوصیات، هرگاه شما درباره‌ی کس دیگری بدگویی کنید، مخاطب همان ویژگی‌های منفی را به خودتان نسبت خواهد داد. مثلا اگر بگویید محصول رقیب‌ من بی‌کیفیت و او غیر‌ قابل ‌اعتماد است، نه تنها کمکی به انتخاب مشتری نخواهید کرد بلکه او این ویژگیهای منفی را در خود شما و کار و کسب تان خواهد دید و آنها را به خودتان نسبت میدهد، حتی اگر منطقا بداند که شما درخصوص طرف سومی صحبت میکنید و منظورتان خودتان نیست. پس این یک گل به خودی نابخشودنی است. لذا فارغ از موضوع، زمانی که حرف نامربوطی از رقیب و همچراغی شما پیش آمد، از آن طفره بروید.

گام سوم:  به دیگران انگ بزنید، اما انگ مثبت

زمانی که فارغ از تملق، برچسب و یا لقب مثبتی مثل فلانی باهوش است، یا او آدم خوبی است، شما مشتری فوق العاده ما هستید… را  به افراد نسبت میدهیم، در واقع آنها تلاش می‌کنند به گونه‌ای رفتار ‌کنند که توصیف‌ شده‌اند. در مطالعه ای پیرامون خیریه و جمع آوری کمکهای مردمی،محققین به افراد خیری که به میزان متوسطی اعانه میکردند گفتند که آنها در میان نیکوکارانی هستند که بیشترین میزان کمکها را داشته اند. میتوانید حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟ این افراد خیّر در مدت کوتاهی میزان کمکهای خود را به بالاتر از میانگین پرداختها رساندند.
زمانی که با مشتری در حال مذاکره هستید به او  صفت‌های خوب نسبت بدهید (البته منظور تملق گویی و نسبت دروغ دادن نیست). مثلا می‌توانید بگویید: «خوشحالم که توانستم امروز با شما مشتری خیلی خوبمان صحبت کنم.اگر سوالی داشته باشید باعث افتخار است پاسخگو باشیم. نظر شما چیست؟»

گام چهارم: اهداف مکالمه را تنظیم و با گوش دادن فعال تحت کنترل قرار بگیرید.

قبل از شروع تماس‌های تلفنی اهداف مکالمه را به‌طور مشخص در ذهن داشته باشید و در حالی‌که در مورد آنها صحبت می‌کنید نظر مشتری بالقوه را بپرسید و به او اجازه‌ی صحبت دهید. با این روش تماس تلفنی ادامه‌دار می‌شود و احتمال موفقیت شما برای متقاعد کردن مشتری بیشتر می‌شود. برای مثال می‌توانید بگویید: «بسیار خوب… خوشحالم که امروز توانستیم با هم ارتباط برقرار کنیم. من می‌خواهم درباره‌ی فلان موضوع (یا کالا) صحبت کنم و خوشحال می‌شوم که نظر شما را هم بدانم و به پرسش‌های احتمالی‌تان پاسخ بدهم.»

گام پنجم: بایستید و مذاکره کنید

کاری کنید که هیجان و اشتیاق شما نسبت به محصول خودتان از طریق تماس به مشتری منتقل شود. برای تحقق این منظور باید ایستاده و در فضایی باز صحبت کنید.
با صدای بلند و شمرده شمرده و با‌افتخار صحبت کنید.

گام ششم: در طول تماس روی برخی موارد به شکلی معقول تأکید کنید

معایب تلفن به عنوان یک عامل ارتباطی شامل فقدان ارتباط چشمی و احتمال آماده نبودن طرف مقابل یا منحرف شدن توجه او به دلیل سایر فعالیت ها و یا مواجه شدن با مشتریان سر سخت می شود. لذا تمام این نقایص را باید صدای گرم و جذاب شما جبران کند. لحن و تن صدا به نوعی آراستگی تماس شما را به نمایش میگذارد.  صدای لرزان و نامطمئن یا حرف زدن سریع و بدون کنترل، اعتبار شما را زیر سؤال می‌برد. نکته دیگر این است که بجای اصرار باید مذاکره کنید.

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

 • گام اول: قدرتمندانه شروع کنیم
 • گام دوم: در طول تماسهای تلفنی خود پشت رقبایتان صفحه نگذارید
 • گام سوم:  به دیگران انگ بزنید، اما انگ مثبت
 • گام چهارم: اهداف مکالمه را تنظیم و با گوش دادن فعال تحت کنترل قرار بگیرید.
 • گام پنجم: بایستید و مذاکره کنید
 • گام ششم: در طول تماس روی برخی موارد به شکلی معقول تأکید کنید

روشهای نوین بازاریابی ، فروش و تبلیغات در وب سایت توسعه تجارت دلیران دنا آموزش داده شده است. شما می توانید از بخش دوره های آموزشی آنلاین رایگان در زمینه های بازاریابی و فروش ، تبلیغات ، تجارت الکترونیک ، ارز دیجیتال ، سرمایه گذاری و مدیریت شرکت نمایید. همچنین می توانید در کلاس های حضوری و حرفه ای ما در زمینه های فروش و بازاریابی و توسعه کسب و کار شرکت نمایید.

در صورتی که برای گسترش کسب و کارتان با مشکل موجه هستید و نیاز به مشاوره دارید می توانید از بخش سفارش ایده های ما را برای توسعه کسب و کارتان بشنوید و یا برای سفارش خدمات تحقیقات بازاریابی و و فروش یا خدمات تحقیق و توسعه محصولات جدید اقدام نمایید.

 

منابع :

وب سایت blog.hubspot.com/sales

وب سایت پرویز درگی

واحد آموزش فروش و بازاریابی توسعه تجارت دلیران دنا (دناکو)

2 دیدگاه در نکات بازاریابی تلفنی قدرتمند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات وب سایت